Back to Top
| Audio output channels | 1.0 channels |
| Speaker placement | Ceiling-mountable, Wall-mountable |
| Speaker enclosure | Closed |
| Recommended usage | universal |
| Speaker position | Satellite |
| Number of drivers | 1 |
| Amplifier | N |
| Tweeter | |
| Woofer | |
| Speaker type | 1-way |
| RMS rated power | 30 W |
| Equalizer | |
| Remotely operated | |
| Bass optimization | |
| On/off switch | |
| Volume control | N |
| Product colour | Grey |
| Housing material | ABS synthetics |
| LED indicators | N |
| Detachable protection cover |
| Connectivity technology | Wired |
| Speaker interface type | Terminal |
| Ethernet LAN |
| Power source type | DC |
| Operating temperature (T-T) | -20 - 55 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 95 % |
| Width | 254 mm (9.91 ") |
| Depth | 279.4 mm (10.9 ") |
| Height | 187.3 mm (7.3 ") |
| Weight | 2250 g (4.96 lbs) |
| Dimensions (WxDxH) | 254 x 279.4 x 187.3 mm |
| Bluetooth | |
| Wi-Fi |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.