Back to Top
| Input voltage | 12, 10.5 - 15.5 V |
| Output power | 120 W |
| Power supply type | Auto |
| Purpose | Universal |
| Connector(s) | 2 x NEMA 5-15R, USB |
| USB ports quantity | 1 |
| USB version | 2.0 |
| Certification | RoHS |
| Product colour | Black |
| Width | 98.3 mm (3.83 ") |
| Depth | 29.97 mm (1.17 ") |
| Height | 81.28 mm (3.17 ") |
| Weight | 140 g (0.31 lbs) |
| Power requirements | 5VDC |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
