Back to Top
| Maximum scan size | 215.9 x 5588 mm |
| Duplex scanning | |
| Roller lifetime | 50000 pages |
| Scanner type | Sheet-fed scanner |
| Product colour | Black, Grey |
| Control type | Buttons |
| Sensor type | CIS |
| Light source | LED |
| Daily duty cycle (max) | 6500 pages |
| Auto document feeder (ADF) input capacity | 20 sheets |
| Paper tray media weight | 40 - 413 g/m² |
| USB port | |
| USB version | 2.0 |
| USB connector type | USB Type-C |
| Power supply type | USB |
| Power consumption (typical) | 13 W |
| Power consumption (off) | 0.1 W |
| Input voltage | 100 - 240 V |
| Sustainability certificates | ENERGY STAR, RoHS |
| Windows operating systems supported | Y |
| Mac operating systems supported | Y |
| Operating temperature (T-T) | 5 - 35 °C |
| Storage temperature (T-T) | -25 - 60 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 15 - 80 % |
| Weight | 1905 g (4.2 lbs) |
| Country of origin | Indonesia |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.