Back to Top
| Maximum scan size | 215.9 x 355.6 mm |
| Optical scanning resolution | 600 x 600 DPI |
| Enhanced scan resolution | 1200 x 1200 DPI |
| Colour scanning | |
| Duplex scanning | |
| Gray scale levels | 256 |
| ADF scan speed (b/w, A4) | 30 ppm |
| Scanner type | ADF scanner |
| Product colour | White |
| Display | LCD |
| Display diagonal | 2.8 " |
| Touchscreen | |
| Colour display | |
| Control type | Buttons, Touch |
| Built-in display |
| Sensor type | Dual CIS |
| Scan to | FTP, PC, SMB |
| Scan drivers | SANE, TWAIN, WIA |
| Scanning noise level | 62 dB |
| Card thickness (max) | 1.24 mm |
| Scanning media types supported | Business Card, Plain paper, Plastic Card, Recycled paper, Thick paper, Thin paper |
| Maximum ISO A-series paper size | A4 |
| Paper tray media weight | 51.8 - 128 g/m² |
| ISO A-series sizes (A0...A9) | A4 |
| USB port | |
| USB connector type | USB Type-C |
| Power supply type | AC/USB |
| Power consumption (typical) | 10 W |
| Power consumption (standby) | 2 W |
| Power consumption (off) | 0.1 W |
| Wi-Fi standards | 802.11b,802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Security algorithms | 64-bit WEP,128-bit WEP, EAP-TLS, EAP-TTLS, SMTP-AUTH, SNMPv3, SSH, SSL/TLS, WPA-AES, WPA-PSK, WPA-TKIP, WPA2-AES, WPA2-TKIP, WPA3-PSK, WPA3-SAE |
| IPv6 support |
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 11 |
| Mac operating systems supported | Mac OS X 11.0 Big Sur, Mac OS X 12.0 Monterey, Mac OS X 13.0 Ventura |
| Operating temperature (T-T) | 5 - 35 °C |
| Width | 288 mm (11.23 ") |
| Depth | 101 mm (3.94 ") |
| Height | 85 mm (3.32 ") |
| Weight | 1420 g (3.13 lbs) |
| Package width | 288 mm |
| Package depth | 211 mm |
| Package height | 205 mm |
| Package weight | 2409 g |
| Cables included | USB |
| Wi-Fi |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
