Back to Top
| USB Power Delivery up to | 100 W |
| Hub interfaces | HDMI, USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A, USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C |
| USB 3.0 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 1 |
| USB 3.0 (3.1 Gen 1) Type-C ports quantity | 1 |
| Maximum resolution (HDMI) | 4096 x 2160 pixels |
| HDMI ports quantity | 1 |
| Host interface | USB 3.0 (3.1 Gen 1) Type-C |
| Ports quantity | 3 |
| Data transfer rate | 5000 Mbit/s |
| USB Power Delivery (revision 2.0) | |
| Plug and Play |
| Product colour | Black |
| Certification | FCC, CE |
| Power supply type | USB |
| Width | 90 mm (3.51 ") |
| Depth | 60 mm (2.34 ") |
| Height | 15.5 mm (0.6 ") |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.