Back to Top
| Minimum screen size compatibility | 26 " |
| Maximum weight capacity | 34 kg |
| Maximum screen size compatibility | 52 " |
| Minimum VESA mount | 100 x 100 mm |
| Maximum VESA mount | 600 x 400 mm |
| VESA mounting interfaces | 100 x 100,200 x 200,600 x 400 mm |
| Tilt angle range | 15 - -15 \u00b0 |
| Product colour | Black |
| Material | Metal |
| Certification | UL |
| Width | 574 mm (22.39 ") |
| Depth | 33 mm (1.29 ") |
| Height | 437 mm (17.04 ") |
| Screen size compatibility | 26 - 52 " |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.