Back to Top
| Minimum screen size compatibility | 42 " |
| Maximum weight capacity | 55 kg |
| Maximum screen size compatibility | 55 " |
| Minimum VESA mount | 400 x 600 mm |
| Maximum VESA mount | 400 x 600 mm |
| Product colour | Black |
| Width | 492 mm (19.19 ") |
| Depth | 45 mm (1.76 ") |
| Height | 768 mm (29.95 ") |
| Weight | 3100 g (6.83 lbs) |
| Package width | 911 mm |
| Package depth | 89 mm |
| Package height | 260 mm |
| Package weight | 3700 g |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.