Back to Top
| Maximum weight capacity | 11.3 kg |
| Maximum screen size compatibility | 42 " |
| Minimum VESA mount | 75 x 75 mm |
| Maximum VESA mount | 200 x 100 mm |
| VESA mounting interfaces | 75 x 75,100 x 100,200 x 100 mm |
| Pan range | 0 - 360 \u00b0 |
| Tilt angle range | -75 - 75 \u00b0 |
| Angle of rotation | 360 \u00b0 |
| Product colour | Stainless steel |
| Manual | |
| Package width | 560 mm |
| Package depth | 280 mm |
| Package height | 190 mm |
| Package weight | 5700 g |
| Lift | 51 cm |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.