Back to Top
| Maximum weight capacity | 2.8 kg |
| Maximum screen size compatibility | 24 " |
| Suitable for | Computer monitor |
| Minimum VESA mount | 75 x 75 mm |
| Maximum VESA mount | 100 x 100 mm |
| Height adjustment | |
| Height adjustment range | 124 - 436 mm |
| Swivel angle range | 90 - -90 \u00b0 |
| Tilt angle range | 65 - -30 \u00b0 |
| Angle of rotation | 360 \u00b0 |
| Product colour | Grey, White |
| Width | 1346 mm (52.49 ") |
| Depth | 322 mm (12.56 ") |
| Height | 925.3 mm (36.09 ") |
| Weight | 1141 g (2.52 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.