Back to Top
| Minimum screen size compatibility | 26 " |
| Maximum weight capacity | 34 kg |
| Maximum screen size compatibility | 52 " |
| Minimum VESA mount | 100 x 100 mm |
| Maximum VESA mount | 600 x 400 mm |
| Tilt angle range | -15 - 15 \u00b0 |
| Distance to the wall (max) | 459.7 mm |
| Product colour | Black |
| Width | 574 mm (22.39 ") |
| Depth | 33 mm (1.29 ") |
| Height | 343 mm (13.38 ") |
| Pivot | -90° - 90° |
| Control type | Not available |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.