Back to Top
| Type | Fan |
| Fan diameter | 120 mm |
| Rotational speed (max) | 2050 RPM |
| Maximum airflow | 51.88 cfm |
| Maximum air pressure | 2.89 mmH2O |
| Pulse-width modulation (PWM) support | |
| Bearing type | Rifle bearing |
| Fan connector | 4-pin |
| Illumination LED | |
| Illumination colour | Multi |
| Product colour | Black |
| Power consumption (typical) | 1.68 W |
| Rated voltage | 12 V |
| LED voltage | 5 V |
| Rated current | 0.14 A |
| Safety current | 0.37 Ah |
| Fan dimensions (W x D x H) | 120 x 120 x 25 mm |
| Fan weight | 174 g |
| Package width | 28 mm |
| Package depth | 130 mm |
| Package height | 178 mm |
| Package weight | 250 g |
| Master carton width | 330 mm |
| Master carton length | 370 mm |
| Master carton height | 155 mm |
| Quantity per master carton | 20 pc(s) |
| 160000 | |
| Computer case | |
| 3-pin | |
| 1 | |
| 27 |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
