Back to Top
| Audio output channels | 2.0 channels |
| Speaker placement | Tabletop/bookshelf |
| Recommended usage | Home |
| Speaker position | Front |
| Number of drivers | 2 |
| Amplifier | Built-in |
| Driver diameter | 69 mm |
| Speaker type | 2-way |
| RMS rated power | 30 W |
| Peak Music Power Output (PMPO) | 60 W |
| Frequency range | 50 - 20000 Hz |
| Signal-to-Noise Ratio (SNR) | 75 dB |
| Volume control | Rotary |
| Product colour | Black |
| 3.5 mm connector | |
| Connectivity technology | Wired & Wireless |
| Microphone in | |
| Headphone outputs | 1 |
| Bluetooth range | 10 m |
| AUX in | |
| USB connector type | USB Type-C |
| Headphone connectivity | 3.5 mm |
| Cord length | 1.2 m |
| Power source type | AC |
| AC input voltage | 18 V |
| AC adapter output current | 2 A |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Weight | 1900 g (4.19 lbs) |
| Quick start guide | |
| Cables included | Audio (3.5mm), USB Type-A to USB Type-C, USB Type-C |
| Warranty card |
| Bluetooth | |
| Bluetooth version | 5.0 |
| USB connectivity |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
