Back to Top
| Audio output channels | 1.0 channels |
| Speaker placement | Ceiling-mountable, In-wall/in-ceiling, Wall-mountable |
| Suitable for outdoor use |
| RMS rated power | 30 W |
| Frequency range | 300 - 9000 Hz |
| Impedance | 8 Ω |
| Signal-to-Noise Ratio (SNR) | 117 dB |
| Product colour | Grey |
| Width | 292 mm (11.39 ") |
| Depth | 2921 mm (113.92 ") |
| Height | 254 mm (9.91 ") |
| Weight | 2100 g (4.63 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.