Back to Top
| Audio output channels | 1.0 channels |
| Speaker placement | Ceiling-mountable |
| Recommended usage | Other |
| Number of drivers | 1 |
| Amplifier | Built-in |
| Subwoofer driver diameter (imperial) | 4 " |
| Speaker type | 1-way |
| Frequency range | 95 - 16000 Hz |
| Impedance | 45 Ω |
| Sensitivity | 93 dB |
| Signal-to-Noise Ratio (SNR) | -70 dB |
| Equalizer |
| Product colour | White |
| Housing material | Steel |
| Connectivity technology | Wired |
| DC input voltage | 24 V |
| Operating temperature (T-T) | -20 - 55 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 95 % |
| Depth | 76.2 mm (2.97 ") |
| Diameter | 190.5 mm |
| Weight | 1080 g (2.38 lbs) |
| Number of products included | 1 pc(s) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.