Back to Top
| Audio output channels | 1.0 channels |
| Speaker placement | Wall-mountable |
| Recommended usage | universal |
| Subwoofer driver diameter (imperial) | 8 " |
| Speaker type | 1-way |
| RMS rated power | 5 W |
| Frequency range | 65 - 17000 Hz |
| Housing material | Metal |
| Connectivity technology | Wired |
| Ethernet LAN |
| Width | 312.7 mm (12.2 ") |
| Depth | 117.5 mm (4.58 ") |
| Height | 257.3 mm (10.03 ") |
| Weight | 1981 g (4.37 lbs) |
| Wi-Fi | |
| Bluetooth | |
| USB required |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.