Back to Top
| Audio output channels | 1.0 channels |
| Speaker placement | Wall-mountable |
| Speaker enclosure | Closed |
| Recommended usage | universal |
| Number of drivers | 1 |
| Amplifier | Built-in |
| Subwoofer driver diameter (imperial) | 8 " |
| RMS rated power | 1 W |
| Frequency range | 50 - 12000 Hz |
| Impedance | 4900 Ω |
| Sensitivity | 95 dB |
| Product colour | Walnut |
| Connectivity technology | Wired |
| Power source type | AC |
| Weight | 8618 g (19 lbs) |
| Wi-Fi | |
| Bluetooth | |
| Number of products included | 1 pc(s) |
| Depth (imperial) | 5.25 " |
| Height (imperial) | 9.5 " |
| Width (imperial) | 9.5 " |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.