Back to Top
| Audio output channels | 1.0 channels |
| Speaker placement | Ceiling-mountable |
| Speaker enclosure | Closed |
| Number of drivers | 1 |
| Amplifier | Built-in |
| Tweeter | |
| Woofer | |
| Subwoofer driver diameter (imperial) | 8 " |
| RMS rated power | 1 W |
| Frequency range | 100 - 10000 Hz |
| Impedance | 2000 Ω |
| Equalizer | |
| Remotely operated | |
| Bass adjustment | |
| Bass reflex | |
| Bass optimization |
| Product colour | White |
| Housing material | Steel |
| Connectivity technology | Wired |
| Microphone in |
| Power source type | AC |
| Current | 0.05 A |
| Diameter | 327.02 mm |
| Weight | 2267.96 g (5 lbs) |
| Type | In-wall/On-wall/In-ceiling speakers |
| Bluetooth | |
| USB required | |
| Power requirements | 24 VDC |
| Acoustic pressure emissions | 92 dB |
| Number of products included | 1 pc(s) |
| Wi-Fi |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.