Back to Top
| Optical sensor resolution (W x H) | 640 x 400 pixels |
| Scanner type | 2D |
| Linear (1D) barcodes supported | Codabar, Code 11, Code 128, Code 39, EAN-13, EAN-8, GS1 DataBar Expanded, GS1-128 (UCC/EAN-128), Interleaved 2 of 5, JAN, MSI, U.P.C. |
| 2D (matrix & stacked) barcodes supported | Aztec Code, Data Matrix, MaxiCode, Micro QR Code, MicroPDF417, PDF417, QR Code |
| Light levels (direct sunlight) | 4844 - 100000 lx |
| Connectivity technology | Wireless |
| Interface | Bluetooth |
| Wireless range | 10 m |
| Bluetooth version | 2.1+EDR |
| Type | Barcode module bar barcode readers |
| Keys quantity | 2 keys |
| LED indicators | Y |
| Product colour | Black |
| Power source type | Battery |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery life | 10 h |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 50 °C |
| Storage temperature (T-T) | -30 - 70 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 95 % |
| Width | 53.94 mm (2.1 ") |
| Depth | 13.43 mm (0.52 ") |
| Height | 86.9 mm (3.39 ") |
| Cables included | USB |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.