Back to Top
| Maximum weight capacity | 18.1 kg |
| Maximum screen size compatibility | 24 " |
| Maximum tablet screen size compatibility | 24 " |
| Minimum VESA mount | 75 x 75 mm |
| Maximum VESA mount | 100 x 100 mm |
| Number of displays supported | 2 |
| Suitable for | Computer monitor |
| Height adjustment | |
| Height adjustment range | 330 mm |
| Angle of rotation | 360 \u00b0 |
| Tilt angle range | -75 - 75 \u00b0 |
| Pan range | 360 \u00b0 |
| Product colour | Silver |
| Material | Aluminium |
| Package width | 387 mm |
| Package depth | 229 mm |
| Package height | 487 mm |
| Package weight | 7200 g |
| Screen size compatibility | 24 " |
| Lift | 33 cm |
| Package dimensions (WxDxH) | 487 x 387 x 229 mm |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.