Back to Top
| Maximum weight capacity | 8 kg |
| Minimum screen size compatibility | 13 " |
| Maximum screen size compatibility | 32 " |
| Minimum VESA mount | 75 x 75 mm |
| Maximum VESA mount | 100 x 100 mm |
| VESA mounting interfaces | 75 x 75,100 x 100 mm |
| Number of displays supported | 1 |
| Suitable for | Public display |
| Swivel angle | 180 \u00b0 |
| Angle of rotation | 360 \u00b0 |
| Product colour | Black, Grey |
| Easy to install | |
| RoHS compliance |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.