Back to Top
| Maximum weight capacity | 100 kg |
| Maximum screen size compatibility | 75 " |
| Mounting | Screws |
| Minimum VESA mount | 600 x 400 mm |
| Maximum VESA mount | 600 x 400 mm |
| VESA mounting interfaces | 600 x 400 mm |
| Number of displays supported | 1 |
| Product colour | Black |
| Easy to install |
| Width | 764 mm (29.8 ") |
| Depth | 100 mm (3.9 ") |
| Height | 580 mm (22.62 ") |
| Weight | 4900 g (10.8 lbs) |
| Mounting type | Wall |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.