Back to Top
| Form factor | Small Form Factor (SFF) |
| Type | PC |
| Material | Aluminium, Walnut |
| Supported motherboard form factors | Mini-ITX |
| Product colour | Green |
| Number of 2.5" bays | 2 |
| Number of expansion slots | 3 |
| Maximum CPU cooler height | 77 mm |
| Maximum graphics card length | 322 mm |
| Maximum PSU length | 130 mm |
| Power supply included | |
| Supported power supply form factors | SFX, SFX-L |
| USB 3.0 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 1 |
| Maximum bottom fans | 1 |
| Bottom fans diameters supported | 120 mm |
| Supported hard disk drive sizes | 2.5 " |
| On/off button |
| Width | 153 mm (5.97 ") |
| Depth | 343 mm (13.38 ") |
| Height | 218 mm (8.5 ") |
| Weight | 3100 g (6.83 lbs) |
| Manual | |
| Package width | 215 mm |
| Package depth | 394 mm |
| Package height | 292 mm |
| Package weight | 4000 g |
| 120 | |
| 1 | |
| 2.5" |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.