Back to Top
| Input frequency | 50 - 60 Hz |
| Input voltage | 100 - 240 V |
| Output power | 65 W |
| Adjustable output voltage | |
| Output voltage | 20 V |
| Output current | 3.25 A |
| Power supply type | Indoor |
| Power current type | AC-to-DC |
| Purpose | Notebook |
| Brand compatibility | Lenovo |
| Compatibility | ThinkPad 13 2nd Gen, X1 Tablet 2nd Gen, X1 Yoga 2nd Gen, X1 Carbon 5th Gen, T470, T470s, T570 |
| Certification | AU/N. Zealand Safety Num., BSMI, CB Certificate/Report, CCC (Safety & EMI), CE, CECP, Croatia EMC Approval, C-Tick, C-UL, FCC, GOST, GS, IARM (Argentina), ICES, KC, NEMKO, MEPS, NOM (Mexico), PSE, PSB, Serbia, ST CoA/SIRIM |
| Product colour | Black |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package width | 238 mm |
| Package depth | 144 mm |
| Package height | 54 mm |
| Package weight | 460 g |
| Width | 46 mm (1.79 ") |
| Depth | 108 mm (4.21 ") |
| Height | 28.5 mm (1.11 ") |
| Weight | 222 g (0.49 lbs) |
| Operating temperature (T-T) | 5 - 40 °C |
| Storage temperature (T-T) | -31 - 60 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 8 - 80 % |
| Cables included | AC |
| Power adapter included | Y |
| Universal | |
| Y |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.