Logitech produces the highest quality and widest range of computer cables in the world. All Logitech cables are guaranteed to be of high quality both inside and out.
Logitech, a Swiss corporation focused on innovation and quality, creates devices and experiences that people use every day. Logitech has grown into a multi-brand corporation that designs products that link people together through music, gaming, video, and computer, with goods sold in almost every country on the planet.
Logitech 993-001903 Rally Power Camera Splitter ensures high performance and optimal data transfer, from our tough-but-flexible casings to our distinctive wiring layouts.
Logitech began linking people in 1981 in Lausanne, Switzerland, and swiftly expanded to Silicon Valley, with innovative computer accessories and many industry firsts such as the infrared cordless mouse, thumb-operated trackball, laser mouse, and others.
Logitech focus on how customers connect and interact with the digital world in each of our products. To create really distinctive and meaningful experiences, Logitech keeps design at the center of everything they create, across every team and discipline.
Logitech has several brands, including Logitech, Logitech G, ASTRO Gaming, Ultimate Ears, Jaybird, Blue Microphones, and Streamlabs.
| Adjustable output voltage |
| Power supply type | Indoor |
| USB ports quantity | 1 |
| Brand compatibility | Logitech |
| Compatibility | Rally |
| Product colour | Black |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package width | 20.5 mm |
| Package depth | 214 mm |
| Package height | 203.2 mm |
| Package weight | 84.9 g |
| Width | 81 mm (3.16 ") |
| Depth | 60.5 mm (2.36 ") |
| Height | 21.4 mm (0.83 ") |
| Master carton width | 214 mm |
| Master carton length | 376 mm |
| Master carton height | 222 mm |
| Master carton weight | 1512 g |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
