Back to Top
| Suitable for rooms | Processor |
| Type | Fan |
| Fan diameter | 120 mm |
| Rotational speed (max) | 1500 RPM |
| Maximum airflow | 72 cfm |
| Maximum air pressure | 1.6 mmH2O |
| Quantity per pack | 3 pc(s) |
| Bearing type | Fluid Dynamic Bearing (FDB) |
| Number of fans | 3 fan(s) |
| Product colour | Black, Grey |
| Fan power consumption | 1.8 W |
| Fan voltage | 12 V |
| Fan current | 0.15 A |
| Noise level | 28 dB |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.