Back to Top
| Audio output channels | 1.0 channels |
| Speaker placement | Outdoor |
| Recommended usage | Other |
| Number of drivers | 1 |
| Amplifier | External |
| Tweeter | |
| Woofer | |
| Speaker type | 1-way |
| RMS rated power | 15 W |
| Frequency range | 350 - 12000 Hz |
| Impedance | 8 Ω |
| Signal-to-Noise Ratio (SNR) | 120 dB |
| Equalizer |
| Product colour | White |
| Connectivity technology | Wired |
| Power source type | AC |
| Diameter | 158.75 mm |
| Weight | 1133.98 g (2.5 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.