Back to Top
| Audio output channels | 1.0 channels |
| Speaker placement | Outdoor |
| Recommended usage | Other |
| Number of drivers | 1 |
| Subwoofer driver diameter (imperial) | 2 " |
| Speaker type | 1-way |
| Impedance | 45 Ω |
| Equalizer |
| Product colour | Stainless steel |
| Housing material | Stainless steel |
| Connectivity technology | Wired |
| Width | 114.3 mm (4.46 ") |
| Depth | 33 mm (1.29 ") |
| Height | 114.3 mm (4.46 ") |
| Weight | 250 g (0.55 lbs) |
| Number of products included | 1 pc(s) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.