Back to Top
| Audio output channels | 1.0 channels |
| Speaker placement | Wall-mountable |
| Speaker enclosure | Closed |
| Recommended usage | universal |
| Number of drivers | 1 |
| Subwoofer driver diameter (imperial) | 8 " |
| RMS rated power | 4 W |
| Frequency range | 110 - 15000 Hz |
| Sensitivity | 96 dB |
| Product colour | White |
| Housing material | Steel |
| Connectivity technology | Wired |
| Power source type | AC |
| Weight | 4082 g (9 lbs) |
| Bluetooth | |
| Power requirements | 70V/25V |
| Wi-Fi | |
| Depth (imperial) | 5.125 " |
| Height (imperial) | 11.625 " |
| Width (imperial) | 11.625 " |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.