Back to Top
| Audio output channels | 2.0 channels |
| Speaker placement | Floor, Tabletop/bookshelf |
| Recommended usage | Universal |
| Number of drivers | 2 |
| Speaker type | 1-way |
| Peak Music Power Output (PMPO) | 20 W |
| Product colour | Black |
| 3.5 mm connector | |
| Connectivity technology | Wired & Wireless |
| AUX in | |
| Headphone connectivity | 3.5 mm |
| USB connector type | USB Type-A, USB Type-C |
| Power source type | Battery |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Width | 410 mm (15.99 ") |
| Depth | 94 mm (3.67 ") |
| Height | 75 mm (2.93 ") |
| Bluetooth version | 5.3 |
| Bluetooth |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
