Back to Top
| Connector 1 | USB 2.0 A |
| Connector 2 | VGA 15-pin D-Sub |
| Gender | Male connector/Female connector |
| Connector contacts plating | Nickel |
| Product colour | Black |
| Cable length | 0.5 m |
| Certification | CE, FCC, RoHS |
| Compatible operating systems | Windows / XP(32/64) / Vista(32/64) / 7 (32/64bit) |
| Width | 52.5 mm (2.05 ") |
| Depth | 88 mm (3.43 ") |
| Height | 18 mm (0.7 ") |
| Weight | 96 g (0.21 lbs) |
| Package width | 145 mm |
| Package depth | 210 mm |
| Package height | 40 mm |
| Package weight | 260 g |
| Package length | 210.00 mm |
| Quantity outer carton | 40 pc(s) |
| Dimensions (WxDxH) | 52.5 x 88 x 18 mm |
| Number of products included | 1 pc(s) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
