Back to Top
| Form factor | Mini Tower |
| Type | PC |
| Material | SPCC, Steel |
| Supported motherboard form factors | Mini-ITX |
| Product colour | Blue |
| Number of 2.5" bays | 2 |
| Rack mounting | |
| Suitable for | Home/Office |
| Anti-dust filter | |
| Number of expansion slots | 3 |
| Maximum CPU cooler height | 68 mm |
| Maximum graphics card length | 360 mm |
| Maximum PSU length | 130 mm |
| Power supply included | |
| Supported power supply form factors | SFX |
| Audio output | Y |
| USB 3.0 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 2 |
| USB 3.1 (3.1 Gen 2) Type-C ports quantity | 1 |
| Maximum top fans | 2 |
| Top fans diameters supported | 120,140 mm |
| Front radiator fan sizes supported | 120,240 mm |
| Side radiator sizes supported | 120,240 mm |
| Supported hard disk drive sizes | 2.5 " |
| Reset button | |
| Cable management | |
| On/off button |
| Width | 179 mm (6.98 ") |
| Depth | 391 mm (15.25 ") |
| Height | 294 mm (11.47 ") |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
