Back to Top
| Type | Rack cabinet |
| Housing material | Steel |
| Product colour | Black |
| Rack capacity | 2U |
| Country of origin | China |
| Width | 511.42 mm (19.95 ") |
| Depth | 113.1 mm (4.41 ") |
| Height | 546.1 mm (21.3 ") |
| Weight | 6010 g (13.25 lbs) |
| Package width | 581 mm |
| Package depth | 631.8 mm |
| Package height | 196.8 mm |
| Package weight | 6010 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Mounting kit |
| Master carton width | 616 mm |
| Master carton length | 650.9 mm |
| Master carton height | 600.1 mm |
| Master carton weight | 19960 g |
| Quantity per master carton | 3 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 8517.79.0000 |
| Y | |
| REACH, RoHS | |
| 10037332262988 |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.