Back to Top
| Type | Mounting bracket |
| Product colour | Black |
| Maximum weight capacity | 68 kg |
| Rack capacity | 4U |
| Country of origin | China |
| Width | 504.44 mm (19.67 ") |
| Depth | 381 mm (14.86 ") |
| Height | 271.3 mm (10.58 ") |
| Weight | 8800 g (19.4 lbs) |
| Package width | 424.2 mm |
| Package depth | 561.3 mm |
| Package height | 124.5 mm |
| Package weight | 9710 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Quantity per master carton | 1 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 8302.50.0000 |
| Y | |
| REACH, RoHS |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.