Back to Top
| Type | Mount |
| Placement supported | Outdoor |
| Product colour | White |
| Wall mountable | |
| International Protection (IP) code | IPX4 |
| Housing material | Polycarbonate (PC), Rubber |
| Brand compatibility | Ubiquiti Networks |
| Compatibility | G3, G5 Flex |
| Quantity per pack | 3 pc(s) |
| Operating temperature (T-T) | -20 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 - 90 % |
| Height | 52 mm (2.03 ") |
| Width | 62 mm (2.42 ") |
| Weight | 65 g (0.14 lbs) |
| Depth | 133.5 mm (5.21 ") |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.