Back to Top
| Device interface | RF Wireless |
| Purpose | Office |
| Buttons type | Pressed buttons |
| Buttons quantity | 3 |
| Scroll type | Wheel |
| Movement resolution | 1600 DPI |
| Number of scroll wheels | 1 |
| Frequency band | 2.4 GHz |
| Form factor | Ambidextrous |
| Material | Plastic |
| Product colour | Black |
| Illumination | |
| Receiver type | Mini receiver |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Ergonomic design | |
| Vertical design |
| Power source | Batteries |
| Battery type | AA |
| Number of batteries supported | 1 |
| Windows operating systems supported | Y |
| Mac operating systems supported | Y |
| Linux operating systems supported | Y |
| Width | 56 mm (2.18 ") |
| Depth | 34 mm (1.33 ") |
| Height | 100 mm (3.9 ") |
| Receiver included | |
| Quantity | 1 |
| Weight | 55 g (0.12 lbs) |
| N |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.