Back to Top
| Surface coloration | Monotone |
| Maximum screen size compatibility | 15.6 " |
| Case type | Briefcase |
| Product colour | Black |
| Material | Polyester |
| Protection features | Dust resistant, Scratch resistant |
| Shoulder strap | |
| Carrying handle(s) |
| Quantity | 1 |
| Warranty | 25 year(s) |
| Width | 400 mm (15.6 ") |
| Depth | 110 mm (4.29 ") |
| Height | 320 mm (12.48 ") |
| Weight | 400 g (0.88 lbs) |
| Notebook compartment dimensions (WxDxH) | 386 x 43 x 267 mm |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.