Back to Top
| Colour name | Dark Blue |
| Surface coloration | Monotone |
| Maximum screen size compatibility | 14 " |
| Case type | Sleeve case |
| Product colour | Blue |
| Material | Polyester |
| Width | 375 mm (14.63 ") |
| Depth | 30 mm (1.17 ") |
| Height | 270 mm (10.53 ") |
| Weight | 260 g (0.57 lbs) |
| Notebook compartment dimensions (WxDxH) | 348 x 25 x 243 mm |
| Package width | 380 mm |
| Package depth | 30 mm |
| Package height | 275 mm |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.