Back to Top
| Colour name | Dark Blue |
| Surface coloration | Monotone |
| Maximum screen size compatibility | 13 " |
| Case type | Sleeve case |
| Product colour | Blue |
| Material | Polyester |
| Width | 355 mm (13.85 ") |
| Depth | 30 mm (1.17 ") |
| Height | 260 mm (10.14 ") |
| Weight | 230 g (0.51 lbs) |
| Notebook compartment dimensions (WxDxH) | 330 x 22 x 229 mm |
| Package width | 360 mm |
| Package depth | 30 mm |
| Package height | 265 mm |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.