Back to Top
| Surface coloration | Monotone |
| Maximum screen size compatibility | 13.3 " |
| Case type | Sleeve case |
| Product colour | Black |
| Material | EVA (Ethylene Vinyl Acetate) |
| Quantity | 1 |
| Warranty | 25 year(s) |
| Width | 356 mm (13.88 ") |
| Depth | 28 mm (1.09 ") |
| Height | 254 mm (9.91 ") |
| Weight | 170 g (0.37 lbs) |
| Notebook compartment dimensions (WxDxH) | 330 x 28 x 231 mm |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.