Back to Top
| Output power capacity | 3 VA |
| Output power | 2700 W |
| Input operation voltage (min) | 60 V |
| Input operation voltage (max) | 150 V |
| Output operation voltage (min) | 110 V |
| Output operation voltage (max) | 120 V |
| AC outlet types | NEMA L5-20R, NEMA L5-30R |
| AC outlets quantity | 6 AC outlet(s) |
| Form factor | Rackmount/Tower |
| Product colour | Black |
| Display | LCD |
| Waveform | Sine |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 60 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 95 % |
| Storage relative humidity (H-H) | 0 - 95 % |
| Operating altitude | 0 - 3000 m |
| Non-operating altitude | 0 - 15000 m |
| Width | 430 mm (16.77 ") |
| Depth | 540 mm (21.06 ") |
| Height | 85 mm (3.32 ") |
| Weight | 30000 g (66.14 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
