Back to Top
| Audio output channels | 1.0 channels |
| Speaker placement | Ceiling-mountable |
| Speaker enclosure | Closed |
| Recommended usage | universal |
| Speaker position | Satellite |
| Number of drivers | 1 |
| Amplifier | Built-in |
| Tweeter | |
| Woofer | |
| Subwoofer driver diameter (imperial) | 8 " |
| Driver diameter | 203 mm |
| Speaker type | 1-way |
| Frequency range | 80 - 15000 Hz |
| Impedance | 45 Ω |
| Sensitivity | -15 dB |
| Signal-to-Noise Ratio (SNR) | -70 dB |
| Equalizer | |
| Remotely operated | |
| Volume control | Rotary |
| On/off switch |
| Product colour | White |
| Housing material | Metal |
| LED indicators | N |
| Detachable protection cover |
| Connectivity technology | Wired |
| Speaker interface type | Terminal |
| Ethernet LAN |
| Power source type | DC |
| DC input voltage | 24 V |
| Current | 0.05 A |
| Operating temperature (T-T) | -20 - 55 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 95 % |
| Width | 292 mm (11.39 ") |
| Depth | 76.2 mm (2.97 ") |
| Height | 292 mm (11.39 ") |
| Weight | 1180 g (2.6 lbs) |
| Bluetooth | |
| Material | Metal |
| Number of products included | 1 pc(s) |
| Easy to install | |
| Wi-Fi |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.