Back to Top
| Print technology | Direct thermal |
| Print speed | 25.4 mm/sec |
| PC connected | |
| Standard interfaces | USB 2.0 |
| Internal memory | 8 MB |
| Maximum label length | 0.99 m |
| Maximum label width | 108 mm |
| Product colour | Black |
| Weight | 3000 g (6.61 lbs) |
| Dimensions (WxDxH) | 213 x 314 x 188 mm |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.