Back to Top
| Maximum weight capacity | 32 kg |
| Minimum screen size compatibility | 13 " |
| Maximum screen size compatibility | 27 " |
| Mounting | Freestanding |
| Minimum VESA mount | 75 x 75 mm |
| Maximum VESA mount | 100 x 100 mm |
| VESA mounting interfaces | 75 x 75,75 x 100,100 x 100,100 x 75 mm |
| Number of displays supported | 4 |
| Swivel angle range | -15 - 15 \u00b0 |
| Tilt angle range | -45 - 45 \u00b0 |
| Angle of rotation | 360 \u00b0 |
| Housing material | Steel |
| Product colour | Black |
| RoHS compliance | |
| Certification | REACH |
| Width | 805 mm (31.4 ") |
| Depth | 315 mm (12.29 ") |
| Height | 818 mm (31.9 ") |
| Weight | 3040 g (6.7 lbs) |
| Package width | 335.3 mm |
| Package depth | 137.2 mm |
| Package height | 469.9 mm |
| Package weight | 4140 g |
| Manual |
| Mounting type | Desk |
| Y | |
| Y |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.