Back to Top
| Maximum weight capacity | 24 kg |
| Minimum screen size compatibility | 15 " |
| Maximum screen size compatibility | 29 " |
| Mounting | Clamp |
| Minimum VESA mount | 75 x 75 mm |
| Maximum VESA mount | 100 x 100 mm |
| Number of displays supported | 3 |
| Height adjustment | |
| Pivot angle | 0 - 360 \u00b0 |
| Swivel angle | 90 \u00b0 |
| Tilt angle range | -90 - 85 \u00b0 |
| Product colour | Black, Chrome, White |
| Material | Aluminium, Plastic, Steel |
| Package width | 480 mm |
| Package depth | 140 mm |
| Package height | 475 mm |
| Package weight | 8380 g |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.