Back to Top
| Audio output channels | 1.0 channels |
| Speaker placement | Wall-mountable |
| Recommended usage | universal |
| Tweeter | |
| Woofer | |
| Tweeter diameter | 0.75 " |
| Woofer diameter (imperial) | 4 " |
| Frequency range | 78 - 20000 Hz |
| Impedance | 16 Ω |
| Sensitivity | 86 dB |
| Product colour | White |
| Housing material | Steel |
| Connectivity technology | Wired |
| Power source type | AC |
| Weight | 2041 g (4.5 lbs) |
| Speaker power | 50 W |
| Wi-Fi | |
| Bluetooth | |
| Power requirements | 70V |
| Number of products included | 1 pc(s) |
| Depth (imperial) | 7.5 " |
| Height (imperial) | 7.25 " |
| Width (imperial) | 7.25 " |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.