Back to Top
| Audio output channels | 1.0 channels |
| Speaker placement | Wall-mountable |
| Recommended usage | Other |
| Number of drivers | 1 |
| Amplifier | Built-in |
| Tweeter | |
| Woofer |
| Equalizer |
| Product colour | Beige |
| Connectivity technology | Wired |
| Power source type | DC |
| DC input voltage | 24 V |
| Current | 0.25 A |
| Operating temperature (T-T) | -20 - 55 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 95 % |
| Width | 208.3 mm (8.12 ") |
| Depth | 264.2 mm (10.3 ") |
| Height | 165.1 mm (6.44 ") |
| Weight | 1950 g (4.3 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.