Back to Top
| Audio output channels | 1.0 channels |
| Speaker placement | Ceiling-mountable |
| Recommended usage | Other |
| Number of drivers | 1 |
| Amplifier | Built-in |
| Speaker type | 1-way |
| RMS rated power | 5 W |
| Equalizer |
| Product colour | Beige |
| Connectivity technology | Wired |
| AC (power) in |
| Current | 0.5 A |
| Width | 208.2 mm (8.12 ") |
| Depth | 264 mm (10.3 ") |
| Height | 165.1 mm (6.44 ") |
| AC adapter output voltage | 24 V |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.