Back to Top
| Surface coloration | Monotone |
| Maximum screen size compatibility | 14 " |
| Case type | Sleeve case |
| Product colour | Black |
| Material | EVA (Ethylene Vinyl Acetate) |
| Quantity | 1 |
| Warranty | 25 year(s) |
| Width | 368 mm (14.35 ") |
| Depth | 43 mm (1.68 ") |
| Height | 267 mm (10.41 ") |
| Weight | 190 g (0.42 lbs) |
| Notebook compartment dimensions (WxDxH) | 343 x 43 x 246 mm |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.