Back to Top
| Surface coloration | Monotone |
| Maximum screen size compatibility | 13.3 " |
| Case type | Sleeve case |
| Brand compatibility | Universal |
| Expandable | |
| Material | Polyester |
| Front pocket | |
| Number of front pockets | 1 |
| Exterior pockets | Front pocket |
| Quantity | 1 |
| Width | 340 mm (13.26 ") |
| Depth | 30 mm (1.17 ") |
| Height | 255 mm (9.95 ") |
| Weight | 180 g (0.4 lbs) |
| Notebook compartment dimensions (WxDxH) | 330 x 22 x 229 mm |
| Package width | 340 mm |
| Package depth | 30 mm |
| Package height | 275 mm |
| Master carton width | 348 mm |
| Master carton length | 188 mm |
| Master carton height | 271 mm |
| Master carton weight | 1440 g |
| Case or master carton quantity | 6 pc(s) |
| Zipper closure | |
| Black |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.