Back to Top
| Surface coloration | Monotone |
| Maximum screen size compatibility | 15.6 " |
| Case type | Briefcase |
| Brand compatibility | Universal |
| Expandable | |
| Product colour | Black |
| Material | Polyester |
| Interior material | Polyester |
| Linear mass density | 600 D |
| Protection features | Dust-resistant, Scratch-resistant, Shock-resistant, Splash-proof |
| Shoulder strap | |
| Removable shoulder strap | |
| Front pocket | |
| Carrying handle(s) | |
| Country of origin | China |
| Quantity | 1 |
| Handle(s) |
| Width | 420 mm (16.38 ") |
| Depth | 50 mm (1.95 ") |
| Height | 305 mm (11.9 ") |
| Weight | 255 g (0.56 lbs) |
| Package width | 420 mm |
| Package depth | 50 mm |
| Package height | 305 mm |
| Package weight | 270 g |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.